Amphenol Industrial MS3106A20-27P W/P CAP
MS3106A20-27P W/P CAP picture photo
Mfg. Part Number
MS3106A20-27P W/P CAP
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
MS3106A20-27P W/P CAP.pdf
Availability of MS3106A20-27P W/P CAP
QUANTITY
MS3106A20-27P W/P CAP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106A20-27P W/P CAP
Internal Part NumberEIS-MS3106A20-27P W/P CAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106A20-27P W/P CAP
Related LinksMS3106A20-, MS3106A20-27P W/P CAP Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106A20-27P W/P CAP Details Description
Related parts for MS3106A20-27P W/P CAP
CONN RECEPT 4POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR MONOSTBLE 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 20POS 2MM GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN SOT23-5 datasheet.pdf
CRYSTAL 61.4400 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7K OHM 1% 250W datasheet.pdf