Amphenol Industrial MS3106E24-12SW
MS3106E24-12SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3106E24-12SW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 5C 3#12 2#4 SKT PLUG
Datasheet Download
MS3106E24-12SW.pdf
Availability of MS3106E24-12SW
QUANTITY
MS3106E24-12SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106E24-12SW
Internal Part NumberEIS-MS3106E24-12SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106E24-12SW
Related LinksMS3106E, MS3106E24-12SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106E24-12SW Details Description
Related parts for MS3106E24-12SW
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 24 POS .295 SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
IC CLK TRANSLATOR PLL 72-LFCSP datasheet.pdf
FABRIC TAPE COPPER datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FRLK 06 CKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN FPC VERT 20POS 1MM PCB datasheet.pdf