ITT Cannon, LLC MS3106E24-22SWF187
MS3106E24-22SWF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3106E24-22SWF187
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS3106E24-22SWF187.pdf
Availability of MS3106E24-22SWF187
QUANTITY
MS3106E24-22SWF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106E24-22SWF187
Internal Part NumberEIS-MS3106E24-22SWF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106E24-22SWF187
Related LinksMS3106E24, MS3106E24-22SWF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106E24-22SWF187 Details Description
Related parts for MS3106E24-22SWF187
RES SMD 5.9M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS M10 5V 12" datasheet.pdf
POWER ENTRY MODULE 2A datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .3M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
NON INSL BRAZED SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
3300UF 50V 16X35,5 datasheet.pdf