Amphenol Industrial MS3106F12S-2S
MS3106F12S-2S picture photo
Mfg. Part Number
MS3106F12S-2S
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS3106F12S-2S.pdf
Availability of MS3106F12S-2S
QUANTITY
MS3106F12S-2S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106F12S-2S
Internal Part NumberEIS-MS3106F12S-2S
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert12S-2
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106F12S-2S
Related LinksMS3106, MS3106F12S-2S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3106F12S-2S Details Description
Related parts for MS3106F12S-2S
CONN RECEPT 7POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
MULTIPLEXER QUAD 2IN LV 16SOP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
PANWRAP 0.5"X200' NAT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 470MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 330MA 1.404 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE datasheet.pdf