ITT Cannon, LLC MS3106R22-20PW
MS3106R22-20PW picture photo
Mfg. Part Number
MS3106R22-20PW
Brief Description
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
MS3106R22-20PW.pdf
Availability of MS3106R22-20PW
QUANTITY
MS3106R22-20PW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106R22-20PW
Internal Part NumberEIS-MS3106R22-20PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-20
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106R22-20PW
Related LinksMS3106R, MS3106R22-20PW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106R22-20PW Details Description
Related parts for MS3106R22-20PW
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 36SOJ datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 14DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
IC RELAY SS SP-NO 30V 6-SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf