Amphenol Industrial MS3108B20-7S
MS3108B20-7S picture photo
Mfg. Part Number
MS3108B20-7S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
MS3108B20-7S.pdf
Availability of MS3108B20-7S
QUANTITY
MS3108B20-7S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3108B20-7S
Internal Part NumberEIS-MS3108B20-7S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3108B20-7S
Related LinksMS3108, MS3108B20-7S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3108B20-7S Details Description
Related parts for MS3108B20-7S
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP MICA 65PF 20% 500V SMD datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC datasheet.pdf
1" X 3" - 108PK datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf