Amphenol Industrial MS3116F16-26SZ
MS3116F16-26SZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3116F16-26SZ
Brief Description
PT 26C 26#20 SKT PLUG
Datasheet Download
MS3116F16-26SZ.pdf
Availability of MS3116F16-26SZ
QUANTITY
MS3116F16-26SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3116F16-26SZ
Internal Part NumberEIS-MS3116F16-26SZ
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3116F16-26SZ
Related LinksMS3116F, MS3116F16-26SZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3116F16-26SZ Details Description
Related parts for MS3116F16-26SZ
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 6TSOT datasheet.pdf