Amphenol Industrial MS3116J12-8SW
MS3116J12-8SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3116J12-8SW
Brief Description
PT 8C 8#20 SKT PLUG
Datasheet Download
MS3116J12-8SW.pdf
Availability of MS3116J12-8SW
QUANTITY
MS3116J12-8SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3116J12-8SW
Internal Part NumberEIS-MS3116J12-8SW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3116J12-8SW
Related LinksMS3116, MS3116J12-8SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3116J12-8SW Details Description
Related parts for MS3116J12-8SW
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING 42POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.86V 1W datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
FEMALE RECEPTACLE 5WAY datasheet.pdf
CONN PNEUMATIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1A SYNC QFN datasheet.pdf