Amphenol Industrial MS3121E22-32S
MS3121E22-32S picture photo
Mfg. Part Number
MS3121E22-32S
Brief Description
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3121E22-32S.pdf
Availability of MS3121E22-32S
QUANTITY
MS3121E22-32S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3121E22-32S
Internal Part NumberEIS-MS3121E22-32S
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3121E22-32S
Related LinksMS3121, MS3121E22-32S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3121E22-32S Details Description
Related parts for MS3121E22-32S
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
IC COMP ULTLOPWR W/REF DL 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH SIDE ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
BOARD SHIELD .060" X 12" X 12" datasheet.pdf