Amphenol Industrial MS3122E18-32SYLC
MS3122E18-32SYLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3122E18-32SYLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT SCKT
Datasheet Download
MS3122E18-32SYLC.pdf
Availability of MS3122E18-32SYLC
QUANTITY
MS3122E18-32SYLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3122E18-32SYLC
Internal Part NumberEIS-MS3122E18-32SYLC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, PT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3122E18-32SYLC
Related LinksMS3122E1, MS3122E18-32SYLC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3122E18-32SYLC Details Description
Related parts for MS3122E18-32SYLC
IC ADC LP 10-BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 20V 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.25MM VERT T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
1ST GEN ASDM MEMSPEED OSC KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 511 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 3.9MH 6A datasheet.pdf