ITT Cannon, LLC MS3124F12-10SF0
MS3124F12-10SF0 picture photo
Mfg. Part Number
MS3124F12-10SF0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS
Datasheet Download
MS3124F12-10SF0.pdf
Availability of MS3124F12-10SF0
QUANTITY
MS3124F12-10SF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124F12-10SF0
Internal Part NumberEIS-MS3124F12-10SF0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, KPSE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124F12-10SF0
Related LinksMS3124F, MS3124F12-10SF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3124F12-10SF0 Details Description
Related parts for MS3124F12-10SF0
CONN SOCKET RF SIZE 1 KIT datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-220FP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 32 X 16 X 9 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf