Amphenol Industrial MS3124P14-18S
MS3124P14-18S picture photo
Mfg. Part Number
MS3124P14-18S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
MS3124P14-18S.pdf
Availability of MS3124P14-18S
QUANTITY
MS3124P14-18S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3124P14-18S
Internal Part NumberEIS-MS3124P14-18S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3124P14-18S
Related LinksMS3124, MS3124P14-18S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3124P14-18S Details Description
Related parts for MS3124P14-18S
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
TXRX DUAL 5V TIA/EIA-232 16-SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3 24X21X1MM datasheet.pdf
MICROFIT VERT PTH HDR DR ASSY datasheet.pdf
.180 RECEP STRIP PLT 6M/REEL datasheet.pdf
LABEL COMPONENT ADH datasheet.pdf
TEMP REGULATOR NC 85 DEG 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V 20% X5R 0402 datasheet.pdf