Amphenol Industrial MS3126F22-21SWLC
MS3126F22-21SWLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3126F22-21SWLC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT
Datasheet Download
MS3126F22-21SWLC.pdf
Availability of MS3126F22-21SWLC
QUANTITY
MS3126F22-21SWLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3126F22-21SWLC
Internal Part NumberEIS-MS3126F22-21SWLC
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, PT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3126F22-21SWLC
Related LinksMS3126F2, MS3126F22-21SWLC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3126F22-21SWLC Details Description
Related parts for MS3126F22-21SWLC
REGULATOR 1.3-3.5V 20A 5VIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 82MH 120MA 67.3 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 500MA 108 MOHM datasheet.pdf