Amphenol Aerospace Operations MS3450W32-1BW
MS3450W32-1BW picture photo
Mfg. Part Number
MS3450W32-1BW
Brief Description
CONN HSG RCPT 5POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS3450W32-1BW.pdf
Availability of MS3450W32-1BW
QUANTITY
MS3450W32-1BW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450W32-1BW
Internal Part NumberEIS-MS3450W32-1BW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions5
Shell Size - Insert32-1
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size0 (2), 12 (3)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450W32-1BW
Related LinksMS3450, MS3450W32-1BW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450W32-1BW Details Description
Related parts for MS3450W32-1BW
IC FREQ SYNTH 1.2GHZ 16LAMIN CSP datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC ECL 32LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 43POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SOFTWARE DIST LICENSE <1000 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 14DFN datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN 32POS 0.8MM SMT datasheet.pdf