Amphenol Aerospace Operations MS3452L22-19S
MS3452L22-19S picture photo
Mfg. Part Number
MS3452L22-19S
Brief Description
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3452L22-19S.pdf
Availability of MS3452L22-19S
QUANTITY
MS3452L22-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3452L22-19S
Internal Part NumberEIS-MS3452L22-19S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionFluid Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3452L22-19S
Related LinksMS3452, MS3452L22-19S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3452L22-19S Details Description
Related parts for MS3452L22-19S
RES ARRAY 2 RES 6.8 OHM 0404 datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 7.52" datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf