Amphenol Aerospace Operations MS3459L22-19A
MS3459L22-19A picture photo
Mfg. Part Number
MS3459L22-19A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 14POS INLINE PINS
Datasheet Download
MS3459L22-19A.pdf
Availability of MS3459L22-19A
QUANTITY
MS3459L22-19A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3459L22-19A
Internal Part NumberEIS-MS3459L22-19A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesSelf Locking
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3459L22-19A
Related LinksMS3459, MS3459L22-19A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3459L22-19A Details Description
Related parts for MS3459L22-19A
PANEL TOP 36X23" BE/GY datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
LICENSE WIN LIBERO SA INCR FLOAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 110-110MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf