Amphenol Aerospace Operations MS3470W22-21PZLC
MS3470W22-21PZLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-21PZLC
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS3470W22-21PZLC.pdf
Availability of MS3470W22-21PZLC
QUANTITY
MS3470W22-21PZLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-21PZLC
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-21PZLC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-21PZLC
Related LinksMS3470W2, MS3470W22-21PZLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3470W22-21PZLC Details Description
Related parts for MS3470W22-21PZLC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -40DB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CONN H4 MALE 4MM2 datasheet.pdf
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
180UF 450V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf