TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W22-55AX
MS3470W22-55AX picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-55AX
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
MS3470W22-55AX.pdf
Availability of MS3470W22-55AX
QUANTITY
MS3470W22-55AX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-55AX
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-55AX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-55AX
Related LinksMS3470W, MS3470W22-55AX Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W22-55AX Details Description
Related parts for MS3470W22-55AX
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 50A 240VAC AC IN datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
PLUG 5.08MM 5POS DIN RAIL GREEN datasheet.pdf