TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W22-55BY
MS3470W22-55BY picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-55BY
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT
Datasheet Download
MS3470W22-55BY.pdf
Availability of MS3470W22-55BY
QUANTITY
MS3470W22-55BY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-55BY
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-55BY
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-55BY
Related LinksMS3470W, MS3470W22-55BY Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W22-55BY Details Description
Related parts for MS3470W22-55BY
RES SMD 11.8OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 42POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 1024POS 10K 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf