TE Connectivity Deutsch Connectors MS3470W22-55PY-LC
MS3470W22-55PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W22-55PY-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
MS3470W22-55PY-LC.pdf
Availability of MS3470W22-55PY-LC
QUANTITY
MS3470W22-55PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W22-55PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3470W22-55PY-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W22-55PY-LC
Related LinksMS3470W2, MS3470W22-55PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3470W22-55PY-LC Details Description
Related parts for MS3470W22-55PY-LC
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
IC ESD PROTECT HS MMC 25CSP datasheet.pdf
GUIDE PIN 0.100" SHRD HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PLUG INLINE 30PIN CRIMP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf