TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L12-10SZ-LC
MS3471L12-10SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L12-10SZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT
Datasheet Download
MS3471L12-10SZ-LC.pdf
Availability of MS3471L12-10SZ-LC
QUANTITY
MS3471L12-10SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L12-10SZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L12-10SZ-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L12-10SZ-LC
Related LinksMS3471L1, MS3471L12-10SZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L12-10SZ-LC Details Description
Related parts for MS3471L12-10SZ-LC
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOCKET SOLDER FOR SLIM NC2D-L2 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 315MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 8POS DL AU PCB datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf