Amphenol Aerospace Operations MS3471L18-32BZ
MS3471L18-32BZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L18-32BZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS3471L18-32BZ.pdf
Availability of MS3471L18-32BZ
QUANTITY
MS3471L18-32BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L18-32BZ
Internal Part NumberEIS-MS3471L18-32BZ
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L18-32BZ
Related LinksMS3471L, MS3471L18-32BZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3471L18-32BZ Details Description
Related parts for MS3471L18-32BZ
CONN HEADER PA 8POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
IC OCT FET BUS SWITCH LV 20VFBGA datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS J 600 TO 400 datasheet.pdf
RES SMD 3.12K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
D4GL-4FFG-A-NPT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
KIT JAM APPLICATOR MOUNT ELT datasheet.pdf
LJT 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
2200UF 35V 16X31.5 85C RAD datasheet.pdf