Amphenol Aerospace Operations MS3471W18-32AW
MS3471W18-32AW picture photo
Mfg. Part Number
MS3471W18-32AW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
MS3471W18-32AW.pdf
Availability of MS3471W18-32AW
QUANTITY
MS3471W18-32AW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471W18-32AW
Internal Part NumberEIS-MS3471W18-32AW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471W18-32AW
Related LinksMS3471W, MS3471W18-32AW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3471W18-32AW Details Description
Related parts for MS3471W18-32AW
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 0.1UF 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 80COND 28AWG 100' datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.96A 82.4 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SR BTS PC 10A 23 ASY C datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 50MA 48V datasheet.pdf