TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471W20-39SZ-LC
MS3471W20-39SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471W20-39SZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 39POS SCKT
Datasheet Download
MS3471W20-39SZ-LC.pdf
Availability of MS3471W20-39SZ-LC
QUANTITY
MS3471W20-39SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471W20-39SZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471W20-39SZ-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471W20-39SZ-LC
Related LinksMS3471W2, MS3471W20-39SZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471W20-39SZ-LC Details Description
Related parts for MS3471W20-39SZ-LC
CONN HEADER 25POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC LATCH D-TYPE 6XSON datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 260 MOHM datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 15 POSITI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN HD AXIAL 225X80MM 115VAC datasheet.pdf