Amphenol Aerospace Operations MS3472L22-95BY
MS3472L22-95BY picture photo
Mfg. Part Number
MS3472L22-95BY
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3472L22-95BY.pdf
Availability of MS3472L22-95BY
QUANTITY
MS3472L22-95BY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3472L22-95BY
Internal Part NumberEIS-MS3472L22-95BY
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-95
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3472L22-95BY
Related LinksMS3472L, MS3472L22-95BY Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3472L22-95BY Details Description
Related parts for MS3472L22-95BY
CONN SPRING CONT 57 POS .256 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP CER 56PF U2J datasheet.pdf