TE Connectivity Deutsch Connectors MS3472L24-19PW-LC
MS3472L24-19PW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3472L24-19PW-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3472L24-19PW-LC.pdf
Availability of MS3472L24-19PW-LC
QUANTITY
MS3472L24-19PW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3472L24-19PW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3472L24-19PW-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3472L24-19PW-LC
Related LinksMS3472L2, MS3472L24-19PW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3472L24-19PW-LC Details Description
Related parts for MS3472L24-19PW-LC
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123FL datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST PIANO 2POS 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER PREC 48-LLP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
0603 47K J60 B-4000 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PINS datasheet.pdf