TE Connectivity Deutsch Connectors MS3474L24-19SX-LC
MS3474L24-19SX-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L24-19SX-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
MS3474L24-19SX-LC.pdf
Availability of MS3474L24-19SX-LC
QUANTITY
MS3474L24-19SX-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L24-19SX-LC
Internal Part NumberEIS-MS3474L24-19SX-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L24-19SX-LC
Related LinksMS3474L2, MS3474L24-19SX-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3474L24-19SX-LC Details Description
Related parts for MS3474L24-19SX-LC
TRANSFORM AUDIO 150/600 TO 8 IMP datasheet.pdf
PANEL TOP 19X8.7X0.5" BLACK datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC DRIVER VIDEO LPF HVSOF6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID SINGLE ENDED CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf