Amphenol Aerospace Operations MS3474W18-32A
MS3474W18-32A picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W18-32A
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
MS3474W18-32A.pdf
Availability of MS3474W18-32A
QUANTITY
MS3474W18-32A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W18-32A
Internal Part NumberEIS-MS3474W18-32A
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W18-32A
Related LinksMS3474, MS3474W18-32A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W18-32A Details Description
Related parts for MS3474W18-32A
IC REG BCK 2.3V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A TO263 datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
3/8 G-PLANE MT 17FT datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 44POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf