Amphenol Aerospace Operations MS3474W22-32SX
MS3474W22-32SX picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W22-32SX
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT
Datasheet Download
MS3474W22-32SX.pdf
Availability of MS3474W22-32SX
QUANTITY
MS3474W22-32SX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W22-32SX
Internal Part NumberEIS-MS3474W22-32SX
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W22-32SX
Related LinksMS3474W, MS3474W22-32SX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W22-32SX Details Description
Related parts for MS3474W22-32SX
CARDEDGE LO PRO 44POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 6.8M OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 28POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
1.25MM RA HDR 32CKT DUAL ROW datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf