TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475L18-30SY-LC
MS3475L18-30SY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3475L18-30SY-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SKT
Datasheet Download
MS3475L18-30SY-LC.pdf
Availability of MS3475L18-30SY-LC
QUANTITY
MS3475L18-30SY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475L18-30SY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3475L18-30SY-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (29)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475L18-30SY-LC
Related LinksMS3475L1, MS3475L18-30SY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475L18-30SY-LC Details Description
Related parts for MS3475L18-30SY-LC
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CLIP MINIGRABBER D-I-Y 10PC BRN datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS W/SOLDER LUG TIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC VGA/VIDEO INTERFACE 16SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 495VWM 798VC AXIAL datasheet.pdf
TOOL CRIMP .070" TERM 20-22AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 350V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf