TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475L24-19AY
MS3475L24-19AY picture photo
Mfg. Part Number
MS3475L24-19AY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3475L24-19AY.pdf
Availability of MS3475L24-19AY
QUANTITY
MS3475L24-19AY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475L24-19AY
Internal Part NumberEIS-MS3475L24-19AY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475L24-19AY
Related LinksMS3475L, MS3475L24-19AY Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475L24-19AY Details Description
Related parts for MS3475L24-19AY
IGBT 1400V 70A 300W TO247 datasheet.pdf
IC CLK GEN HS LVPECL/ECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 70A ATPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B19, AFS 1, datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINALG 75OHM 100C datasheet.pdf