TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475W18-32PY-LC
MS3475W18-32PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3475W18-32PY-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS PIN
Datasheet Download
MS3475W18-32PY-LC.pdf
Availability of MS3475W18-32PY-LC
QUANTITY
MS3475W18-32PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475W18-32PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3475W18-32PY-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475W18-32PY-LC
Related LinksMS3475W1, MS3475W18-32PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475W18-32PY-LC Details Description
Related parts for MS3475W18-32PY-LC
IC CPLD 64MC 15NS 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION STANDARD 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf