TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476L18-32A
MS3476L18-32A picture photo
Mfg. Part Number
MS3476L18-32A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 32POS PIN
Datasheet Download
MS3476L18-32A.pdf
Availability of MS3476L18-32A
QUANTITY
MS3476L18-32A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476L18-32A
Internal Part NumberEIS-MS3476L18-32A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476L18-32A
Related LinksMS3476, MS3476L18-32A Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476L18-32A Details Description
Related parts for MS3476L18-32A
TRANS PNP 100V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/PROG 0.8A 12DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 32POS VERT T/H datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C BLUE SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf