TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W18-30PZ-LC
MS3476W18-30PZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W18-30PZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN
Datasheet Download
MS3476W18-30PZ-LC.pdf
Availability of MS3476W18-30PZ-LC
QUANTITY
MS3476W18-30PZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W18-30PZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W18-30PZ-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (29)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W18-30PZ-LC
Related LinksMS3476W1, MS3476W18-30PZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W18-30PZ-LC Details Description
Related parts for MS3476W18-30PZ-LC
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" BLK TEXTURED datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 37MA 34 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
STAND SUBMINI SNAP-ACTION SW 6A datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W DO214AC datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf