TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W20-39PX-LC
MS3476W20-39PX-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W20-39PX-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN
Datasheet Download
MS3476W20-39PX-LC.pdf
Availability of MS3476W20-39PX-LC
QUANTITY
MS3476W20-39PX-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W20-39PX-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W20-39PX-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W20-39PX-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W20-39PX-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W20-39PX-LC Details Description
Related parts for MS3476W20-39PX-LC
JUMPER-H1501TR/A3049W/H1501TR 6" datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
IC COMP QD LP 1.221VREF 16-DFN datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 9VDC OUT 9-18V SMD datasheet.pdf
IC CTLR LOW PWR AC GFI 6-SSOT datasheet.pdf
REPLACEMENT PLASTIC SINGLE LOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf