TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W20-39SW-LC
MS3476W20-39SW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W20-39SW-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT
Datasheet Download
MS3476W20-39SW-LC.pdf
Availability of MS3476W20-39SW-LC
QUANTITY
MS3476W20-39SW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W20-39SW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W20-39SW-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W20-39SW-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W20-39SW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W20-39SW-LC Details Description
Related parts for MS3476W20-39SW-LC
RES 4.64K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC RESET 60V 0.30A 2016 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.1A 64 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO-214AA datasheet.pdf
M4 0.8MM PIGT PNP NO datasheet.pdf