TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W24-19PX-LC
MS3476W24-19PX-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W24-19PX-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3476W24-19PX-LC.pdf
Availability of MS3476W24-19PX-LC
QUANTITY
MS3476W24-19PX-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W24-19PX-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W24-19PX-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W24-19PX-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W24-19PX-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W24-19PX-LC Details Description
Related parts for MS3476W24-19PX-LC
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 6KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf