Omron Automation & Safety MS46-20-1130-Q1-X
MS46-20-1130-Q1-X picture photo
Mfg. Part Number
MS46-20-1130-Q1-X
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SPARE TRANSMITTER
Datasheet Download
MS46-20-1130-Q1-X.pdf
Availability of MS46-20-1130-Q1-X
QUANTITY
MS46-20-1130-Q1-X Order Process
Ship out your order
Specifications of MS46-20-1130-Q1-X
Internal Part NumberEIS-MS46-20-1130-Q1-X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS46-20-1130-Q1-X
Related LinksMS46-20-, MS46-20-1130-Q1-X Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS46-20-1130-Q1-X Details Description
Related parts for MS46-20-1130-Q1-X
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
MOLDED Y-SPLICE 1433 1533 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CBL SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf