Omron Automation & Safety MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP picture photo
Mfg. Part Number
MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SPARE RECEIVER
Datasheet Download
MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP.pdf
Availability of MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
QUANTITY
MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
Internal Part NumberEIS-MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP Details Description
Related parts for MS46SR-20-1390-Q1-R-NC-AP
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08"SIDE 20POS datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3500K 65CRI 2SMD datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS SCKT,RA-PLUG 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf