Omron Automation & Safety MS4800B-20-0680-15X-15R
MS4800B-20-0680-15X-15R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-20-0680-15X-15R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-20-0680-15X-15R.pdf
Availability of MS4800B-20-0680-15X-15R
QUANTITY
MS4800B-20-0680-15X-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-20-0680-15X-15R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-20-0680-15X-15R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-20-0680-15X-15R
Related LinksMS4800B-20-, MS4800B-20-0680-15X-15R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-20-0680-15X-15R Details Description
Related parts for MS4800B-20-0680-15X-15R
IC MPU Z180 33MHZ 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4.5A SC70-6 datasheet.pdf
LED YLW-GRN DIFF 4X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) SKT RECP datasheet.pdf
99UF 350V 51X105 85C ST datasheet.pdf