Omron Automation & Safety MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP.pdf
Availability of MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
QUANTITY
MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
Internal Part NumberEIS-MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP Details Description
Related parts for MS4800B-20-1520-10X-10R-RM2AP
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADDRESSBLE LATCH 8BIT 16-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 300MA 710 MOHM datasheet.pdf