Omron Automation & Safety MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP.pdf
Availability of MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
QUANTITY
MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
Internal Part NumberEIS-MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP Details Description
Related parts for MS4800S-14-0320-15X-15R-RM2AP
LED E10 BASE T3-1/4 WHITE 14V datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T27 4.57" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
GASKET GWDR PG29-NP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 65W datasheet.pdf
LED MATRIX 1.2 16X8 BKPK SQ AMB datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf