Omron Automation & Safety MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP.pdf
Availability of MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
QUANTITY
MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
Internal Part NumberEIS-MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP Details Description
Related parts for MS4800S-30-0480-10X-10R-RM2AP
Crystal 11.0592MHz 30ppm 32pF 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V EIA/TIA-562 18-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
PWR SUP BENCH PROG 0-36V 432W datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
BRD SPT THR STUD SNAP LOCK 3MM datasheet.pdf
FIXED INDUCT 4.7UH 50MA 900 MOHM datasheet.pdf