Omron Automation & Safety MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX.pdf
Availability of MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
QUANTITY
MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
Internal Part NumberEIS-MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX Details Description
Related parts for MS4800S-30-0800-10X-10R-RMX
CONN HEADER 3POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVER DC-DC 0.59 5.5V @ 6A SMD datasheet.pdf
LED IND LIGHT RED 12V SNAP FIT datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf