Vishay/Vitramon VJ0805D4R7CLCAJ
VJ0805D4R7CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7CLCAJ
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7CLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D4R7CLCAJ
QUANTITY
VJ0805D4R7CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7CLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D4R7CLCAJ
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
FILTER SAW 1.96GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC MCU PROG 256KB 5V 90NS 44PLCC datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ALARM 6-16VDC PANEL W/LED datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1W DO216 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf