Omron Automation & Safety MS4800S-30-1640-15X-15R
MS4800S-30-1640-15X-15R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800S-30-1640-15X-15R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800S-30-1640-15X-15R.pdf
Availability of MS4800S-30-1640-15X-15R
QUANTITY
MS4800S-30-1640-15X-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800S-30-1640-15X-15R
Internal Part NumberEIS-MS4800S-30-1640-15X-15R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800S-30-1640-15X-15R
Related LinksMS4800S-30-, MS4800S-30-1640-15X-15R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800S-30-1640-15X-15R Details Description
Related parts for MS4800S-30-1640-15X-15R
IC MOSFET DRVR 1/2BRDG NCH16SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T8 4.7" datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT HS MONO 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC DESER BIDIR CTRL CHAN 48WQFN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf