Microsemi Power Products MSDM75-12
MSDM75-12 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM75-12
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1200V 75A M2-1
Datasheet Download
MSDM75-12.pdf
Availability of MSDM75-12
QUANTITY
MSDM75-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM75-12
Internal Part NumberEIS-MSDM75-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)75A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Supplier Device PackageM2-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM75-12
Related LinksMSDM, MSDM75-12 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM75-12 Details Description
Related parts for MSDM75-12
JFET N-CH 20V 0.1W SOT623F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS 2.5MM datasheet.pdf