Microsemi Power Products MSDM75-18
MSDM75-18 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM75-18
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1800V 75A M2-1
Datasheet Download
MSDM75-18.pdf
Availability of MSDM75-18
QUANTITY
MSDM75-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM75-18
Internal Part NumberEIS-MSDM75-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1800V
Current - DC Forward (If) (Max)75A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Supplier Device PackageM2-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM75-18
Related LinksMSDM, MSDM75-18 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM75-18 Details Description
Related parts for MSDM75-18
FIXED IND 6.8NH 700MA 90 MOHM datasheet.pdf
ADM50S/AE50M/ADM50S datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 25A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR LONG SMD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 25MHZ 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ32B PG29 datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E AMBER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10.8A PWRDI8 datasheet.pdf