Mallory Sonalert Products MSE28LCM1
MSE28LCM1 picture photo
Mfg. Part Number
MSE28LCM1
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE28LCM1.pdf
Availability of MSE28LCM1
QUANTITY
MSE28LCM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE28LCM1
Internal Part NumberEIS-MSE28LCM1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileMSECM1 3500 Hz Chime
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency3.5kHz
Operating ModeChime
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableNo
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE28LCM1
Related LinksMSE2, MSE28LCM1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE28LCM1 Details Description
Related parts for MSE28LCM1
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 160MA 6.5 OHM datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 169 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CTV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 6C 6#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
330UF 250V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf