Mallory Sonalert Products MSE28LSN3
MSE28LSN3 picture photo
Mfg. Part Number
MSE28LSN3
Brief Description
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL
Datasheet Download
MSE28LSN3.pdf
Availability of MSE28LSN3
QUANTITY
MSE28LSN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSE28LSN3
Internal Part NumberEIS-MSE28LSN3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileMSESN3 3500 Hz Fast Siren
Voltage - Rated-
Voltage Range7 ~ 14V
Frequency2.1kHz ~ 5.9kHz
Operating ModeSiren
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 30cm
Current - Supply50mA
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
WashableYes
TerminationPC Pins
Size / Dimension23.0mm L x 23.0mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSE28LSN3
Related LinksMSE2, MSE28LSN3 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
MSE28LSN3 Details Description
Related parts for MSE28LSN3
CABLE PLUG-PLUG ETHERNET 10METER datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR/PWM HSOP36 datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf